ÜRÜNLERİMİZ

Tüm İnsülin Kalemleri ile Uyumlu, Çok İnce İnsülin İğnesi

Ez Fine geliştirilmiş üretim teknikleri sayesinde çok ince bir yapıda üretilmektedir. Bu sayede hastanın cildine temasında acı hissi daha da azalmaktadır. Ayrıca, özel kaplaması sayedinde sürtünme daha da az gerçekleşmektedir. Enjeksiyonun daha acısız uygulanması mümkün olmaktadır.

Hastaların hatalı kullanımını önlemek amacıyla Ez Fine iğneler farklı renklerde ambalajlarla sunulmaktadır.

İğne Boyları ve kullanımı

6 mm İnsülin Kalem İğnesi : Cildi sıkmadan kullanılır. Ancak çocuklar ve zayıf durumdaki yetişkinlerde bazı hallerde cildi kaldırarakta kullanılır.

8 mm İnsülin Kalem İğnesi : Normal kilolu yetişkin hastalarda cildi kaldırarak kullanılabilir. Kilolu hastalar doğrudan enjeksiyon yapabilirler.

Enjeksiyon Uygulaması

1. İnsülin kalem kapağını açın.

2. Ez Fine kutusundan bir adet iğne alıp steril etiketi kaldırın

3. İğneyi kalem ucuna çevirerek oturduğundan emin oluncaya kadar sıkın. iki adet iç ve dış koruyucu kapak mevcuttur. İğne üzerindeki kapağı atın fakat dış kapağı saklayın.

4. İğneyi vücudunuza uyguladıktan sonra dış kapağı tekrar kalemin ucuna takın ve saatin tersi yenünde çevirerek çıkarın. İğneyi vücusdunuza baturdıktan sonraçıkarmadan önce 7 - 10 saniye kadar beklemeyi ihmal etmeyin.

5. Çıkardığınız iğneleri kendinize ve başkasına zarar vermeyecek şekilde uygun bir kutuya atın. Buna uygun kutular eczanelerden temin edilebilir.

Önemli Not: İnsülin iğne uçları tek kullanımlıktır. Kesinlikle tekrar kullanmayın.